wtorek, 27 marca 2012

Pierwsi marynarze wracają na wiosnę

To prawda, że zielone światło dla marynarza włącza się dopiero latem. Powiedzmy, że wiosna jest dla mnie światłem czerwono-żółtym, więc marynarskie pomysły mogą już powoli naciskać na pedał gazu. Połączenie niebieskiego i bieli, po ciężkich kolorach zimowych płaszczy, jest tak przyjemnie lekkie i świeże! Ulubionym przeze mnie uzupełnieniem tej dwójki jest jasny brąz i złoto.
Niestety zaklinanie dobrego samopoczucia słońcem, śliwowicą i podskokami nie pomogło, dopadło mnie przeziębienie. Nawet niewnikliwy obserwator pewnie zauważy przyklapnięte włosy, czyli pierwszy zwiastun tego, że za dzień dwa będę leżeć po pięcioma kocami z chmurą chusteczek do nosa.To do mnie niepodobne, ale zapomniałam tego dnia wziąć ze sobą chusty! Jednakże zestaw ten ubierałam  wystarczająco często by chusta znalazła się na innej fotografii.
Fot. S., Edit:Me

Sweter - sh
Wisiorek - Takko
Pasek - Orsay
Spodnie - C&A
Baletkotrampki - Reserved
Torebka worek - sh
Kwiatki - H&M
Chusta - sh


Eng. The first sailors come back in spring
Sorry, I have cold right now and I don't have enough energy to translate my chatter..


Sweater - sh; Necklace - Takko; Belt - Orsay; Jeans - C&A; Flats - Reserved; Bag - sh; Flowers in my hair - H&M; Shawl - sh

poniedziałek, 26 marca 2012

Dary lasu

Wypad do lumpeksu połączony z wycieczką do lasu, nic lepszego na wiosnę! Od razu można sfotografować upolowane przez siebie ubrania oraz to co akurat ma się pod ręką. Wymyśliłam tytuł posta równocześnie z samym pomysłem na zdjęcia, jest tak pięknie patetyczny!:D


Fot. Me

Tunika - sh
Spódnica - sh
Torba - allegro (jest cudowna, niestety nie moja a Mamy;)
Torba "worek" - sh

Eng. Gifts from the forest
Trip to a second-hand shop and than to the forest, nothing better in early spring:D Straight away I was able to make some photos of new-bought clothes and things that I had with me.  

Tunic - sh; Skirt - sh; Bag - allegro; Bag "sack" - sh

środa, 21 marca 2012

Ładny dzień

Pogoda zgotowała mi miłą niespodziankę. Piękna pogoda była we Wrocławiu i tak ciepło, że ubranie spódnicy i baletek nie było ani trochę lekkomyślne! Wreszcie też mogłam założyć paltocik, który kupiłam jeszcze zimą:)


Fot.S.

Szal - Mamy
Kolczyki - Takko
Paltocik - Pimkie
Bluzka - sh
Spódnica - Mango
Torebka - allegro
Buty - Reserved

Eng. Nice day
The weather has made me a nice surprise. It was so sunny and warm in Wrocław that I could finally wear light skirt, flats and my light coat, which I bought in winter:)


Shawl - Mum's; Earrings - Takko; Coat - Pimkie; Blouse - sh; Skirt - Mango; Bag - allegro; Shoes - Reserved

*zakochałam się w tej piosence, tak jak w książce Sylvie Simmons "Serge Gainsbourg" czytanej w radiowej trójce!

poniedziałek, 19 marca 2012

Up In The Sky

Tydzień bez internetu, bez telewizji, bez mojej muzyki, bez wiadomości ze świata i kraju i bez pracy, za to spędzony na świeżym powietrzu, a wieczorami z dobrym towarzystwem i z akwarelami. Tydzień na nartach w Austrii okazał się naprawdę rewelacyjną sprawą, mogę powiedzieć, że wreszcie odpoczęłam od wszystkich zjadających mnie na co dzień rzeczy. Spodziewałam się pięknej alpejskiej zimy, była alpejska wiosna i w porywach nawet 15 stopni, ale nartostrady wciąż były białe:) 

Jeden z kilku akwarelowych efektów ubocznych wyjazdu:

Fot: Me and my friends, Watercolour: Me


Eng.
A week without Internet, without TV, without news from the world and from my country, without my music. It was a good week! I spent it on fresh air, skiing and in the evenings with good company talking, drinking and painting. I was expecting beautiful alpine winter, but actually it was beautiful alpine spring with even 15 degrees! But the ski trails were still covered with snow:)

piątek, 9 marca 2012

Preparing for spring

Jak co roku na wiosnę uległam chęci wprowadzenia nowych rzeczy do mojej szafy. Sweter w jasno-niebieskie paski, długie kolczyki z jaskółkami i skórzane baletko-trampki czekają teraz z niecierpliwością aż temperatura podskoczy na tyle, żeby mogły zostać przeze mnie założone;) Niestety, najbliższy tydzień na pewno będą musiały posiedzieć w domu, wyjeżdżam bowiem do krainy wiecznego śniegu pokonywać fisowskie trasy;) 

Fot. Me

Sweter - sh (Cubus)
Naszyjnik - F&F
Kolczyki - Orsay
Baletko-trampki - Reserved


Eng.
Like every year before spring I succumbed the temptate of buying some new clothes. Sweater with light-blue stripes, long earings with swallows and leather flats-and-trainers-mix are now waiting for the temperature to rise;) But for sure it won't come during the next week. That's because I'm going skiing to a place where snow never melts;)

Sweater - sh (Cubus); Necklace - F&F; Earrings - Orsay;   Flats-and-trainers-mix - Reserved  

wtorek, 6 marca 2012

When we're dancing

Kilka zdjęć, które udało się zrobić przy okazji wieczorku filmowego u znajomych. Sukienka i rajstopy kolorystycznie jeszcze mocno trzymają się mrozowej aury, ale lekki materiał jest pierwszym krokiem w stronę wiosny;)

Twin Shadow - When We're Dancing
 według mnie to idealny utwór (i płyta) na przedwiośnie;)

Fot.W.

Sukienka - C&A
Naszyjnik - Takko
Rajstopy - prezent
Bransoletka - od Chłopaka :)
Torba - Reserved


Eng.
Few photos, which were taken during film-watching-night at my friends flat. Dress and tights are still representing the colours of winter, but the light fabric is my first step torwards spring;)

Dress - C&A; Necklace - Takko; Tights - present; Bracelet - from my Boyfriend; Bag - Reserved


czwartek, 1 marca 2012

Blogerki w moim szkicowniku: Kadik i Ams-la-la-land

Kolejne akwarelowe malunki inspirowane zdjęciami blogerek.

Tym razem Ams :)


 i Kadik

Paintings: Me
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...