poniedziałek, 18 stycznia 2016

Mróz

To piękne i w naszych okolicach rzadkie zjawisko zastało nas w Rudawach Janowickich. Siedząc w buroszarym Wrocławiu aż ciężko sobie wyobrazić prawdziwą, śnieżną zimę. Mróz biały, błyszczący i tak ostry, że wciska się w każdą możliwą szczelinę wierzchniej warstwy odzieży i łapie za kolana nierozsądnie pozbawione ochronnej warstwy rajstop pod spodniami. Mimo to jest tak pięknie, że chce się być w tym krajobrazie mimo zimna. Żałuję (i na tym spacerze bardzo żałowałam;), że nie wzięłam na nasz noworoczny wyjazd moich butów-na-syberyjskie-temperatury (nie wierzyłam w mrozowe zapowiedzi!). Z prognoz pogody wynika jednak, że nawet w Europejskiej Stolicy Kultury (i ciepła) zdarzy się jeszcze okazja, żeby te mrozoodporne buty tutaj pokazać:)


Fot. S. i ja

O ubraniach w poście następnym, bo jednak wydarzenie tak rzadkie i doniosłe jak kupno nowej kurtki warto uczcić osobnym wpisem;)

12 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. A w rzeczywistości było piękniej niż to co się na zdjęciach udało uwiecznić:)

   Usuń
 2. Ależ tam pięknie :) U nas na szczęście bywa biało - napada, topnieje, ale jednak. Wczoraj byłam na pierwszym samotnym zimowym spacerze - biało, śnieg, zamarznięte stawy i łabędzie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaraz będę oglądać, bo to chyba z tego spaceru post u Ciebie;)

   Usuń
 3. ależ liryzm bije z twoich zdjęć
  majstersztyk fotograficzny

  :) to chwal się chwal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Było tak ładnie, że nie trzeba się było starać aby zdjęcia wyszły, nie dało się ich zepsuć;)

   Usuń
 4. U mnie dziś rano (6.30) było -20, a ja w szlafroku i klapkach wyszłam do kotłowni - to jest urok wsi! Pięknie jest; biało, sople szczerzą kły, dawno tak nie lubiłam zimy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. -20! ale na wyjście do kotłowni powinnaś mieć naszykowane walonki i jakąś kurtkę... chociaż może takie hartowanie na dobre wychodzi czasami;)
   Tak sobie myślałam, że u Ciebie to musi być teraz pięknie:)

   Usuń
 5. Piękne zdjęcia. Naprawdę Was podziwiam, ze byliście gotowi zdejmować rękawice żeby je robić :-) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zdejmowałam, ale miałam cienkie rękawiczki więc wystawianie rąk z kurtki nie było miłe tak czy inaczej;)

   Usuń
 6. Ależ piękna, śnieżna otoczka <3 jestem zachwycona, zdjęcia wyszły magicznie !! :)
  u mnie niestety śnieg popadał tylko jeden dzień, było rzeczywiście piękne, ale wieczorem już stopniał i teraz mam prawdziwą, polską zimę- czyli chlapa ciapa grrrrr także pozostaje mi nacieszyć oko Waszymi fotami i czaić się z aparatem, aż u mnie spadnie i szybko lecieć uwiecznić to na zdjęciach :P hehe
  A też marzy mi się taka zimowa sesja :(

  super czapucha <3
  świetnie wyglądasz !

  pozdrawiam :)
  Daria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Niestety we Wrocławiu też tylko na dachach jest ładnie no i może w parkach, ulice szaro-bure.. pozostaje częściej za miasto wyjeżdżać, a najlepiej w góry.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...